Uzasadnienie
Skarżąca – T. Spółka Jawna z siedzibą w D. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w W. skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] marca 2014 r. w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za przejazd pojazdem nienormatywnym bez zezwolenia kategorii IV.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VI z dnia 23 maja 2014 r. wezwano skarżącą do usunięcia braku formalnego skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi poprzez nadesłanie oryginału lub notarialnie poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii pełnego odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego strony skarżącej, obrazującego sposób reprezentacji i osoby do tej reprezentacji upoważnione. Nadto wezwano skarżącą do uiszczenia, w terminie 7 dni, wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 złotych pod rygorem odrzucenia skargi.
Przedmiotowe zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego oraz wezwanie do usunięcia braku formalnego skargi zostały odebrane przez I. M. dnia 13 czerwca 2014 r. Strona skarżąca dnia 16 czerwca 2014 r. dokonała wpłaty kwoty 200 zł tytułem wpisu sądowego od skargi, jednakże nie nadesłała odpisu pełnego z Krajowego Rejestru Sądowego.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 poz. 270 ze zm.) – zwanej dalej: p.p.s.a., sąd odrzuci skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
W niniejszej sprawie pomimo skutecznego doręczenia wezwania do uzupełnienia braku formalnego skargi (13 czerwca 2014 r. k. 15 akt), powyższy brak nie został uzupełniony – nie został nadesłany odpis pełny z Krajowego Rejestru Sądowego spółki obrazujący sposób reprezentacji i osoby do tej reprezentacji upoważnione. Termin na wykonanie wezwania upłynął bezskutecznie dnia 20 czerwca 2014 r. Skarżąca dokonała jedynie wpłaty kwoty 200 zł tytułem wpisu sądowego od skargi.
Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 i § 3 p.p.s.a. postanowił jak w sentencji.