Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 25 listopada 2013 r., sygn. akt VI SA/Wa 1820/13

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Królikowska - Przewłoka
Rozpoznanie
w dniu 25 listopada 2013 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia V. Z. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 16 sierpnia 2013 r. (sygn. akt VI SA/Wa 1820/13) odmawiające przywrócenia terminu do wniesienia skargi
Sprawa
w sprawie ze skargi V. Z. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przejazdu bez uiszczenia opłaty elektronicznej postanawia odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

W dniu 20 maja 2013 r. skarżący V. Z. reprezentowany przez profesjonalnego pełnomocnika złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] kwietnia 2013 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przejazdu bez uiszczenia opłaty elektronicznej. Wraz ze skargą został złożony wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.

Postanowieniem z dnia 16 sierpnia 2013 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do wniesienia skargi. Postanowienie zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 10 września 2013 r. (k. 32)

Pismem z dnia 12 września 2013 r. pełnomocnik skarżącego wniósł zażalenie na powyższe postanowienie z dnia 16 sierpnia 2013 r.

Zarządzeniem z dnia 19 września 2013 r. pełnomocnik skarżącego został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 złotych, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia. Wezwanie zostało prawidłowo doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 25 września 2013 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru - k. 37 akt sądowych).

Z zamieszczonej w aktach sprawy informacji, udzielonej w dniu 18 listopada 2013 r. przez Oddział Finansowo - Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (verte k.

  1. 38) wynika, iż po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych niezidentyfikowano wpłaty w niniejszej sprawie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Zażalenie podlega odrzuceniu.

Stosownie do treści art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 roku –

Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, dalej zwana p.p.s.a.) sąd odrzuca skargę, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis.

Wezwanie do uiszczenia wpisu od zażalenia zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 25 września 2013 r., a więc termin do uiszczenia wpisu upływał w dniu 2 października 2013 r. W zakreślonym terminie nie został uiszczony stosowny wpis, co potwierdza zamieszczona w aktach sprawy informacja udzielona w dniu 18 listopada 2013 r., przez Oddział Finansowo - Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Z tych też względów, działając na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. Sąd postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 31 stycznia 2014 r., dokument z 16 sierpnia 2013 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.