Uzasadnienie
B. Sp. z o. o. z siedzibą w C. (dalej też jako skarżąca, spółka), reprezentowana przez pełnomocnika – radcę prawnego T. M, wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia [...] maja 2015 r. nr [...] w przedmiocie nakazu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 22 lipca 2015 r. wezwano pełnomocnika strony skarżącej do uiszczenia w terminie 7 dni wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 złotych, stosownie do § 2 ust. 6 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 221, poz. 2193) – pod rygorem odrzucenia skargi.
W otwartym terminie do uiszczenia wpisu sądowego strona skarżąca wniosła o przyznanie jej prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych.
W wyniku rozpoznania tego wniosku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 17 marca 2016 roku odmówił zwolnienia skarżącej od kosztów sądowych. Na powyższe postanowienie strona skarżąca wniosła zażalenie, przy czym Naczelny Sąd Administracyjny oddalił je postanowieniem z dnia 15 czerwca 2016 roku sygn. akt II GZ 602/16.
Wobec prawomocnego zakończenia postępowania w zakresie ww. wniosku, Sąd wezwał pełnomocnika strony skarżącej do wykonania prawomocnego Zarządzenia Przewodniczącego Wydziału z dnia 22 lipca 2015 r. o wezwaniu do uiszczenia w terminie 7 dni wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 złotych, pod rygorem odrzucenia skargi.
Przedmiotowe wezwanie doręczono pełnomocnikowi strony skarżącej w dniu 16 sierpnia 2016 roku. Tym samym siedmiodniowy termin do uiszczenia przez stronę skarżącą wpisu sądowego upłynął w dniu 23 sierpnia 2016 r.
Zgodnie natomiast z notatką służbową z dnia 29 sierpnia 2016 r. po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano do dnia 24 sierpnia 2016 r. wpłaty do niniejszej sprawy.
Tymczasem w myśl art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2016 r., poz. 718 ze zmianami) skarga podlega odrzuceniu, gdy w wyznaczonym terminie pomimo wezwania nie został uiszczony wpis.
W związku z powyższym Sąd postanowił jak w sentencji.