Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 9 sierpnia 2016 r., sygn. akt VI SA/Wa 1886/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia NSA Zdzisław Romanowski przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 9 sierpnia 2016 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia B. C. złożonego na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 28 października 2015 r., którym odrzucono skargę
Sprawa
w sprawie ze skargi B. C. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z [...] czerwca 2015 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za zajecie pasa drogowego bez zezwolenia postanawia odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Postanowieniem z 28 października 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę B. C. (dalej również strona, skarżacy) na decyzje Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] czerwca 2015 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za zajęcie pasa drogowego bez zezwolenia.

Pismem z 16 listopada 2015 r. skarżący złożył zażalenie na powyższe postanowienie, wnosząc o jego uchylenie. Jednocześnie z zażaleniem skarżący złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy.

Prawomocnym zarządzeniem Starszego referendarza sądowego z 31 marca 2016 r. sygn. akt VI SA/Wa 1886/15 pozostawiono bez rozpoznania wniosek B. C. o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.

Zarządzeniem z 27 kwietnia 2016 r. Sąd wezwał skarżącego do uiszczenia, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia zażalenia na postanowienie z 28 października 2015 r., wpisu sądowego w kwocie 100 złotych. Wezwanie uznano za doręczone w trybie art. 73 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej p.p.s.a.) z dniem 30 czerwca 2016 r. i do dnia wydania niniejszego postanowienia nie zostało wykonane.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej p.p.s.a.) sąd nie podejmuje żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Ponadto skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należy wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd (art. 220 § 3 p.p.s.a.).

Jak wynika z akt sprawy, wezwanie do uiszczenia wpisu od zażalenia na postanowienie Sądu z 28 października 2015 r. zostało skutecznie doręczone skarżącemu 30 czerwca 2016 r. Wobec powyższego, ostatnim dniem ustawowego, siedmiodniowego terminu do uiszczenia wpisu od ww. zażalenia był 7 lipca 2016 r.

W zakreślonym terminie skarżący nie uiścił wymaganego wpisu, co potwierdza, udzielona w dniu 5 sierpnia 2016 r. przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, informacja o braku wpłaty w niniejszej sprawie.

W tym stanie rzeczy, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, działając w oparciu o art. 220 § 3 orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 20 stycznia 2016 r., dokument z 28 października 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.