Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 20 marca 2009 r., sygn. akt VI SA/Wa 2021/07

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
sędzia WSA Piotr Borowiecki przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 20 marca 2009 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia M. W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 28 listopada 2008 r.
Sprawa
w sprawie ze skargi A. W. na decyzję Ministra Środowiska z dnia [...] sierpnia 2007 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji postanowił: odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 28 listopada 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wniosek skarżącego A. W. o wyłączenie sędziów Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie E. F., E. M., M. M. W dniu [...] stycznia 2009 r. do tutejszego Sądu wpłynęło zażalenie A. i M. W. na powyższe postanowienie skierowane do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

A. W. postanowieniem referendarza sądowego z dnia 27 lutego 2008 r. został zwolniony od kosztów sądowych, natomiast uczestnik postępowania M. W. nie składała wniosku o przyznanie prawa pomocy i nie była zwolniona od kosztów sądowych.

Zarządzeniem z dnia 15 stycznia 2009 r. (k. 149) - doręczonym w dniu 9 lutego 2009 r. (k. 157) – M. W. została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia w kwocie 100 złotych w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi.

Z zamieszczonej w aktach sprawy informacji, udzielonej w dniu 4 marca 2009 r. przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (verte k. 161) wynika, iż po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych niezidentyfikowano wpłaty w niniejszej sprawie.

Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje

Przepis art. 230 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.; dalej także: p.p.s.a.) stanowi, iż od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji, w tym m.in. od zażalenia, pobiera się wpis stosunkowy lub stały.

Zgodnie z art. 220 3 p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez Sąd.

Wezwanie do uiszczenia wpisu zostało prawidłowo doręczone M. W. w dniu 9 lutego 2009 r., a więc termin do usunięcia braku formalnego zażalenia upływał w dniu 16 lutego 2009 r.

W zakreślonym terminie M. W. nie uiściła stosownego wpisu, co potwierdza zamieszczona w aktach sprawy informacja udzielona w dniu 4 marca 2009 r., przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Z tych też względów, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Sąd postanowił jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 16 sierpnia 2011 r., dokument z 11 marca 2011 r., dokument z 8 stycznia 2010 r., dokument z 22 lipca 2009 r., dokument z 28 listopada 2008 r., dokument z 7 sierpnia 2008 r., dokument z 27 lutego 2008 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.