Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści i wyszukiwarka

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 14 września 2016 r., sygn. akt VI SA/Wa 2270/14

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Sławomir Kozik przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 14 września 2016 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 25 kwietnia 2016 r. sygn. akt VI SA/Wa 2270/14 odrzucające wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi
Sprawa
w sprawie ze skargi B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] kwietnia 2014 r. nr [...] w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie przepisów ustawy o transporcie drogowym

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić zażalenie

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z 25 kwietnia 2016 r. odrzucił wniosek B. Sp. z o.o. z siedzibą w W. (nazywanej dalej: "Skarżąca", "Spółka") o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.

Pismem z 24 maja 2016 r. Skarżąca wniosła do Sądu zażalenie na postanowienie z 25 kwietnia 2016 r.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z 2 czerwca 2016 r. Skarżąca, na podstawie art. 220 § 1 i 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm., nazywanej dalej "p.p.s.a.") została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie z 25 kwietnia 2016 r. wniosku w kwocie 100 złotych, stosownie do § 2 ust. 1 pkt 7 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 grudnia 2003 r. w sprawie wysokości oraz szczegółowych zasad pobierania wpisu w postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 221, poz. 2193), w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od zażalenia przesłano Skarżącej przy piśmie sądowym z 13 czerwca 2016 r. i doręczone 18 czerwca 2016 r.

Z informacji udzielonych przez Oddział Finansowo-Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że do dnia 12 sierpnia 2016 r. w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie odnotowano wpłaty żądanej kwoty.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 220 § 1 i § 3 p.p.s.a., Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a zażalenie, od którego pomimo wezwania nie zostanie uiszczony należny wpis, będzie podlegało odrzuceniu przez Sąd.

W niniejszej sprawie, zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia na postanowienie Sądu z 25 kwietnia 2016 r. w kwocie 100 złotych doręczone Skarżącej 18 czerwca 2016 r. Skarżąca zobowiązana była wykonać je w wyznaczonym siedmiodniowym terminie, którego bieg upływał z końcem dnia 27 czerwca 2016 r.

Z informacji udzielonych przez Oddział Finansowo – Budżetowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wynika, że do 12 sierpnia 2016 r. żądana kwota nie została przez stronę uiszczona.

Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 10 sierpnia 2017 r., dokument z 1 lutego 2017 r., dokument z 25 kwietnia 2016 r., dokument z 5 października 2015 r., dokument z 27 kwietnia 2015 r., dokument z 23 stycznia 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.