Uzasadnienie
R. P. (nazywany dalej "skarżącym") pismem z dnia 22 listopada 2012 r. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z dnia [...] października 2012 r. nr [...].
Zaskarżona decyzja została doręczona skarżącemu w dniu 22 października 2012 r.
Skarga została nadana w Urzędzie Pocztowym w dniu 23 listopada 2012 r., listem poleconym Nr R [...] (k. 10 akt sądowych).
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, merytoryczne rozpoznanie zasadności skargi poprzedzone jest badaniem dopuszczalności do jej wniesienia. Polega ono m.in. na sprawdzeniu czy skarga została wniesiona z zachowaniem terminu określonego w art. 53 § 1 ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, nazywanej dalej "p.p.s.a."). W myśl wspomnianego przepisu skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Z akt sprawy wynika, że zaskarżona decyzja z dnia [...] października 2012 r. została doręczona skarżącemu w dniu 22 października 2012 r.
Stosownie do treści pouczenia zawartego w decyzji Głównego Inspektora Transportu Drogowego, skarżący powinien wnieść skargę do Sądu we wskazanym trzydziestodniowym terminie, którego bieg kończył się w dniu 21 listopada 2012 r. Skarga została nadana w Urzędzie Pocztowym w dniu 23 listopada 2012 r., na co wskazuje data stempla pocztowego na kopercie (v. k. 10 akt sądowych), a więc z uchybieniem ustawowo określonego terminu.
Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.