Uzasadnienie
Pismem z dnia 7 lutego 2013 r. D. N. złożył do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, za pośrednictwem Głównego Inspektora Transportu Drogowego skargę na decyzję tego organu z dnia [...] stycznia 2013 r., w przedmiocie nałożenia kary pieniężnej za wykonywanie przejazdu bez uiszczenia opłaty elektronicznej.
W wykonaniu zarządzenia z dnia 15 marca 2013 r., pismem z dnia 2 kwietnia 2013 r., skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego w wysokości 120 złotych, w terminie 7 dni od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Wezwanie to doręczono stronie skarżącej dnia 9 kwietnia 2013 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru k. 12).
Do dnia 30 kwietnia 2013 r., w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych nie zidentyfikowano wpłaty wpisu sądowego (informacja z Oddziału Finansowo-Budżetowego).
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.) – powoływana dalej jako "p.p.s.a.", od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stały lub stosunkowy. Pismem takim jest między innymi skarga.
Natomiast w myśl art. 220 § 1 i 3 p.p.s.a., Sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. W tym przypadku przewodniczący wzywa wnoszącego pismo do uiszczenia opłaty w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia wezwania. Jeżeli pomimo tego wezwania od skargi nie został uiszczony należny wpis, podlega ona odrzuceniu przez Sąd.
Wezwanie do uiszczenia wpisu doręczono stronie skarżącej w dniu 9 kwietnia 2013 r., zatem siedmiodniowy termin uiszczenia wpisu upłynął w dniu 16 kwietnia 2013 r.
Jednakże do dnia 30 kwietnia 2013 r. wpis nie został uiszczony.
Z tego względu, zgodnie z art. 220 § 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowił jak w sentencji orzeczenia.