Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu skargi R.T. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] kwietnia 2007 r. nr [...] wyrokiem z dnia 26 listopada 2007 r. uchylił zaskarżoną decyzję.
W dniu 31 stycznia 2008 r. /data nadania w UP/ adw. T.D., pełnomocnik skarżącego R.T. – wniósł skargę kasacyjną od ww. wyroku.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi /Dz. U z 2002r. Nr 153, poz. 1270 ze zm./ Sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną.
Zgodnie zaś z art. 177 § 1 cyt. ustawy skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem. Przepis ten wskazuje więc zarówno tryb, jak i termin wniesienia skargi kasacyjnej.
W niniejszej sprawie wyrok wraz z uzasadnieniem doręczono skarżącemu w dniu 31 grudnia 2007 r., czyli termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął w dniu 30 stycznia 2008 r.
Skarga kasacyjna R.T. została nadana w urzędzie pocztowym w dniu 31 stycznia 2008 r., czyli po upływie wymaganego przepisami prawa terminu.
Mając na uwadze powyższe, skarga kasacyjna wniesiona po upływie terminu, jako niedopuszczalna podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U z 2002r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.).
O kosztach orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 lit a cyt. ustawy.