Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 3 lutego 2016 r., sygn. akt VII SA/Wa 1153/15

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Sędzia WSA Mariola Kowalska przewodniczący
Rozpoznanie
w dniu 3 lutego 2016 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi S. G. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] marca 2015 r. nr [...] w przedmiocie odmowy uchylenia decyzji ostatecznej

Sentencja

postanawia:

  1. odrzucić skargę.

Uzasadnienie

S. G. wniósł do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skargę na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] marca 2015 r. nr [...]. Zaskarżoną decyzją organ utrzymał w mocy decyzję Starosty [...] z dnia [...] stycznia 2015 r. nr [...], odmawiającą uchylenia ostatecznej decyzji Starosty [...] z dnia [...] marca 2010 r. nr [...] w sprawie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie odcinka drogi gminnej – przedłużenia ul. [...] w L. na odcinku od ulicy [...] w L. do ulicy [...] (droga powiatowa) w I..

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII z dnia 8 lipca 2015 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w wysokości 200 zł – w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.

W terminie otwartym do uiszczenia wpisu sądowego skarżący złożył wniosek o przyznanie mu prawa pomocy. Postanowieniem z dnia 29 października 2015 r. referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odmówił przyznania skarżącemu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Skarżący nie wniósł sprzeciwu od powyższego postanowienia, zatem ma ono skutki prawomocnego orzeczenia sądu.

Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII z dnia 7 grudnia 2015 r. wezwano skarżącego do wykonania zarządzenia z dnia 8 lipca 2015 r. wzywającego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł – w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Przesyłkę zawierającą powyższe wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 14 grudnia 2015 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru – k. 58).

Z informacji uzyskanej z Oddziału Finansowo-Budżetowego tut. Sądu wynika, że do dnia 20 stycznia 2016 r. nie została uiszczona kwota 200 zł należna od skarżącego z tytułu wpisu sądowego od skargi (dowód – k. 60 verte).

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.

Zgodnie z art. 230 § 1 i 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.) – dalej jako: p.p.s.a., od skargi pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Stosownie do treści art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlega odrzuceniu przez sąd.

W niniejszej sprawie zarządzeniem z dnia 7 grudnia 2015 r. wezwano skarżącego do wykonania prawomocnego zarządzenia z dnia 8 lipca 2015 r. w przedmiocie wezwania do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł – w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi. Powyższe wezwanie zostało skutecznie doręczone skarżącemu w dniu 14 grudnia 2015 r., zatem termin do uiszczenia wpisu sądowego od skargi upłynął z dniem 21 grudnia 2015 r. W wyznaczonym terminie skarżący nie uiścił należnego wpisu sądowego. Wobec tego zaistniała przesłanka do odrzucenia skargi wskazana w art. 220 § 3 p.p.s.a.

Mając powyższe na uwadze, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a orzekł jak w sentencji.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 29 października 2015 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.