Uzasadnienie
W dniu 2 czerwca 2014 r. K. B., M. J., Z. B. i I. B. złożyli skargę na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] kwietnia 2014 r. znak: [...].
Zaskarżoną decyzję M. J. otrzymała w dniu 24 kwietnia 2014 r., Z. B. w dniu 24 kwietnia 2014 r., a I. B. w dniu 24 kwietnia 2014 r.
Skarga natomiast została złożona w dniu 2 czerwca 2014 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje.
Skarga M. J., Z. B. i I. B. podlega odrzuceniu.
Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, z późn. zm.), Sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Zgodnie z art. 53 § 1 ppsa, skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Z okoliczności sprawy wynika, że M. J., Z. B. i I. B. złożyli skargę po terminie. Decyzja organu drugiej instancji została im doręczona w dniu 24 kwietnia 2014 r. Oznacza to, że termin do złożenia skargi upłynął w dniu 24 maja 2014 r. Skargę z dnia 2 czerwca 2014 r. (data stempla pocztowego) należy więc potraktować jako złożoną po terminie. Nie może być w związku z tym rozpoznana merytorycznie.
Mając na względzie powyższe, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ppsa, orzekł jak w sentencji postanowienia.