Uzasadnienie
Wezwaniem z dnia 27 kwietnia 2009 r. zobowiązano skarżącego Z. W. do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia z 11 kwietnia 2009 r. na postanowienie Sądu z dnia 19 marca 2009 r. oddalające wniosek o wyłączenie sędziego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego Warszawie – Ewy Machlejd – pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, iż przedmiotowe wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 14 maja 2009 r., tak więc siedmiodniowy termin do uiszczenia wpisu upływał z dniem 21 maja 2009 r.
Po sprawdzeniu w dokumentach księgowych dotyczących opłat sądowych stwierdzono iż do dnia 16 grudnia 2009 r. nie zidentyfikowano przedmiotowej wpłaty.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.
Z tego też względu na podstawie art. 220 § 3 cyt. ustawy orzeczono jak w sentencji.