Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 1

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 22 listopada 2010 r., sygn. akt VII SA/Wa 1354/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA – Ewa Machlejd
Rozpoznanie
w dniu 22 listopada 2010 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi C. J. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie: przekazania pisma według właściwości postanawia: odrzucić zażalenie C. J. z dnia 30 września 2009 r. na postanowienie Sądu z dnia 14 września 2009 r.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 14 września 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie C. J. na postanowienie Sądu z dnia 1 czerwca 2009 r. w przedmiocie odrzucenia skargi kasacyjnej.

Pismem z dnia 30 września 2009 r. skarżąca wniosła zażalenie na powyższe postanowienie.

Zarządzeniem z dnia 14 października 2009 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu sądowego od ww. zażalenia w kwocie 100,00 złotych, w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia, pod rygorem jego odrzucenia.

Postanowieniem z dnia 15 czerwca 2010 r. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie skarżącej na powyższe zarządzenie.

W związku z ww. postanowieniem wezwano skarżącą do wykonania zarządzenia z dnia 14 października 2009 r. w przedmiocie uiszczenia wpisu sądowego w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

Z akt sprawy wynika, że w dokumentach księgowych dotyczących opłat nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy do dnia 8 listopada 2010 r.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje

Artykuł 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) stanowi, że Sąd odrzuca zażalenie, gdy pomimo wezwania nie został uiszczony wpis sądowy.

W związku z postanowieniem Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 15 czerwca 2010 r. sygn. akt II OZ 558/10 wezwano C. J. do wykonania zarządzenia Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 października 2009 r. w przedmiocie uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100,00 złotych od zażalenia z dnia 30 września 2009 r. na postanowienie Sądu z dnia 14 września 2009 r. w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia zażalenia.

C. J. otrzymała ww. wezwanie w dniu 9 lipca 2010 r. a zatem wyznaczony siedmiodniowy termin upłynął z dniem 16 lipca 2010 r.

Jak wynika z akt sprawy do dnia 8 listopada 2010 r. nie wpłynęła żadna kwota z tytułu wpisu od ww. zażalenia.

Wobec powyższego, działając na podstawie art. 220 § 3 ww. ustawy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 19 sierpnia 2010 r., dokument z 18 stycznia 2010 r., dokument z 14 września 2009 r., dokument z 1 czerwca 2009 r., dokument z 1 kwietnia 2009 r., dokument z 4 lutego 2009 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.