Uzasadnienie
Stosownie do treści art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata. Ponadto z art. 220 § 3 p.p.s.a. wynika, że skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlegają odrzuceniu przez sąd.
Zarządzeniem przewodniczącego wydziału z dnia 5 lipca 2013 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł. Skarżący złożył wniosek o prawo pomocy. Na postanowienie tutejszego Sądu z dnia 11 kwietnia 2014 r., odmawiające przyznania mu prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sadowych i ustanowienie adwokata, złożył zażalenie, które Naczelny Sąd Administracyjny oddalił postanowieniem z dnia 29 maja 2014 r.
Wobec tego skarżący zarządzeniem przewodniczącego wydziału z dnia 11 czerwca 2014 r. został wezwany do uiszczenia wpisu w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie to skarżący odebrał 24 czerwca 2014 r., zatem termin do uiszczenia wpisu upływał 1 lipca 2014 r. Jak wynika z dokumentacji księgowej, do dnia 10 lipca 2014 r. wpis nie został uiszczony. Skarżący złożył natomiast kolejny wniosek o przyznanie prawa pomocy, jednak pozostaje on bez wpływu na niniejsze postępowanie, albowiem kwestia prawa pomocy została już prawomocnie rozpoznana.
W związku z powyższym skarga podlega odrzuceniu na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.