Uzasadnienie
Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej: p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi. Zgodnie z art. 47 § 1 p.p.s.a., do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom, a ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych.
Zarządzeniami przewodniczącego wydziału z dnia 16 lipca 2014 r. wezwano skarżących do nadesłania jednego odpisu skargi oraz uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł w terminie 7 dni od otrzymania wezwania pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwania te skarżący odebrał w dniu 25 lipca 2014 r., zaś skarżąca w dniu 30 lipca 2014 r. zatem termin do uzupełnienia braków upływał Z. K. w dniu 1 sierpnia 2014 r., zaś K. K. w dniu 6 sierpnia 2014 r. Jak wynika z dokumentacji księgowej, skarżący uiścili wpis w terminie, jednak nie nadesłali odpisu skargi.
Odpis skargi skarżący nadesłali przy piśmie z dnia 22 sierpnia 2014 r., wnosząc jednocześnie o przywrócenie terminu. Wniosek ten Sąd rozpoznał odmownie na posiedzeniu w dniu 20 października 2014 r. Ponieważ skarżący nie wnieśli zażalenia na to postanowienie, jest ono prawomocne.
Mając powyższe na uwadze Sąd orzekł jak w punkcie pierwszym sentencji na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. O zwrocie wpisu postanowiono w oparciu o art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.