Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 19 stycznia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wniosek skarżącego o wstrzymanie wykonania postępowania egzekucyjnego.
W dniu 12 lutego 2009 r. do Sądu wpłynęło zażalenie skarżącego na powyższe postanowienie.
Postanowieniem z dnia 10 kwietnia 2009 r. przyznano skarżącemu prawo pomocy w zakresie częściowym poprzez ustanowienie adwokata, a w pozostałym zakresie wniosek oddalono.
Wobec powyższego, zarządzeniem z dnia 14 maja 2009 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia z dnia 6 lutego 2009 r. w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia.
Z akt sprawy wynika, że skarżący otrzymał odpis zarządzenia w dniu 22 maja 2009 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu od zażalenia upływał z dniem 29 maja 2009 r.
Skarżący uiścił wpis sądowy od zażalenia w dniu 25 czerwca 2009 r., a zatem z uchybieniem siedmiodniowego terminu.
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (DZ. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Stosownie zaś do treści art. 197 § 2 ww. ustawy do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
W niniejszej sprawie skarżący nie uiścił wpisu sądowego od zażalenia w wyznaczonym terminie.
Z tego względu, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz.1270 ze zm.), należało orzec jak w sentencji postanowienia. O zwrocie kosztów orzeczono na podstawie art. 232 § 1 ww. ustawy.