Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 2

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawiez 2 lipca 2009 r., sygn. akt VII SA/Wa 1725/08

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Augustyniak – Pęczkowska
Rozpoznanie
w dniu 2 lipca 2009 r. na posiedzeniu niejawnym
Sprawa
sprawy ze skargi D. M. na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] znak: [...] w przedmiocie: odmowy wstrzymania postępowania egzekucyjnego

Sentencja

postanawia:

  1. I. odrzucić zażalenie D. M. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 stycznia 2009 r., II. zwrócić skarżącemu z kasy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie kwotę 100,00 złotych tytułem zwrotu uiszczonego wpisu sądowego od zażalenia.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 19 stycznia 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił wniosek skarżącego o wstrzymanie wykonania postępowania egzekucyjnego.

W dniu 12 lutego 2009 r. do Sądu wpłynęło zażalenie skarżącego na powyższe postanowienie.

Postanowieniem z dnia 10 kwietnia 2009 r. przyznano skarżącemu prawo pomocy w zakresie częściowym poprzez ustanowienie adwokata, a w pozostałym zakresie wniosek oddalono.

Wobec powyższego, zarządzeniem z dnia 14 maja 2009 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od zażalenia z dnia 6 lutego 2009 r. w terminie 7 dni, od daty doręczenia odpisu zarządzenia.

Z akt sprawy wynika, że skarżący otrzymał odpis zarządzenia w dniu 22 maja 2009 r., a zatem termin do uiszczenia wpisu od zażalenia upływał z dniem 29 maja 2009 r.

Skarżący uiścił wpis sądowy od zażalenia w dniu 25 czerwca 2009 r., a zatem z uchybieniem siedmiodniowego terminu.

Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (DZ. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Stosownie zaś do treści art. 197 § 2 ww. ustawy do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.

W niniejszej sprawie skarżący nie uiścił wpisu sądowego od zażalenia w wyznaczonym terminie.

Z tego względu, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz.1270 ze zm.), należało orzec jak w sentencji postanowienia. O zwrocie kosztów orzeczono na podstawie art. 232 § 1 ww. ustawy.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 15 października 2009 r., dokument z 10 kwietnia 2009 r., dokument z 19 stycznia 2009 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.