Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270, dalej: p.p.s.a.) skargę do sądu administracyjnego wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru zaskarżona decyzja została doręczona skarżącemu M.N. w dniu 25 czerwca 2014 r. W związku z tym, termin do wniesienia skargi upłynął dla M.N. z dniem 25 lipca 2014 r.
Z akt sprawy wynika, że skarga M.N. i B.T. na decyzję Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] czerwca 2014 r. znak [...], została wniesiona przez skarżącego M.N. w dniu 30 lipca 2014 r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym - dowód: koperta - k.4).
Mając na względzie powyższe stwierdzić należy, iż skarga M.N. została wniesiona z uchybieniem ustawowego terminu do jej wniesienia.
Z tego też względu, Sąd na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia