Uzasadnienie
J. D. wniosła w dniu 17 lipca 2015 r. (data stempla urzędu pocztowego) skargę na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego nr [...] z dnia [...] czerwca 2015 r.
Zarządzeniami Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 31 sierpnia 2015 r. wezwano skarżącą do uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 500 zł oraz do nadesłania jednego odpisu skargi. Skarżąca w terminie nadesłała odpis skargi i złożyła wniosek o przyznanie jej prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie radcy prawnego.
Referendarz sądowy postanowieniem z dnia 29 października 2015 r. odmówił przyznania skarżącej prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych i ustanowienie radcy prawnego. Postanowienie to nie zostało zaskarżone, zatem jest prawomocne.
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 4 grudnia 2015 r. wezwano skarżącą do wykonania zarządzenia z dnia 31 sierpnia 2015 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego. Wezwanie wraz z pouczeniem o sposobie jego wykonania i konsekwencjach niewykonania odebrał dorosły domownik dnia 9 grudnia 2015 r., zatem termin do jego wykonania upływał z dniem 16 grudnia 2015 r.
Jak wynika z informacji uzyskanej z Oddziału Finansowo – Budżetowego, skarżąca do dnia 20 stycznia 2016 r. nie uiściła wpisu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Skarżąca, pomimo dokonania stosownego wezwania, nie uiściła w zakreślonym terminie wpisu od skargi.
Mając powyższe na uwadze, Sąd orzekł jak w postanowieniu na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.