Uzasadnienie
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Termin do wniesienia skargi określony jest w art. 53 § 1 powołanej ustawy i wynosi 30 dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy decyzja [...] została odebrana przez skarżącą w dniu 20 sierpnia 2007r., W związku z powyższym termin do wniesienia skargi upłynął z dniem 19 września 2007r., tj. po upływie trzydziestu dni od daty doręczenia decyzji skarżącej.
Z akt sprawy wynika, że H. Ł. skargę na decyzję Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w W. z dnia [...] sierpnia 2007r., Nr [...] wniosła do organu w dniu 20 września 2007r. (data nadania w urzędzie pocztowym), a zatem z uchybieniem ustawowego terminu.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 powołanej ustawy prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi orzekł jak w sentencji postanowienia.