Uzasadnienie
Postanowienie z dnia 11 lutego 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zawiesił postępowanie sądowe w sprawie ze skargi J. M. na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] Nr [...] znak: [...].
W dniu 16 marca 2009 r. (data stempla biura podawczego) do Sądu wpłynęło zażalenie J. M. reprezentowanego przez pełnomocnika na powyższe postanowienie.
Zarządzeniem z dnia 2 kwietnia 2009 r. wezwano skarżącego reprezentowanego przez pełnomocnika do usunięcia braków formalnych wniesionego zażalenia poprzez nadesłanie 2 egzemplarzy odpisów zażalenia z dnia 14 marca 2009 r. poświadczonych za zgodność z oryginałem w terminie 7 dni, od daty doręczenia niniejszego wezwania pod rygorem odrzucenia zażalenia.
Wezwanie do usunięcia braków formalnych zażalenia zostało doręczone pełnomocnikowi skarżącego w dniu 9 kwietnia 2009 r. a zatem termin do ich usunięcia upłynął w dniu 16 kwietnia 2009 r.
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (DZ. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Stosownie zaś do treści art. 197 § 2 ww. ustawy do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
W niniejszej sprawie skarżący nie dopełnił czynności nakazanej przez Sąd w wyznaczonym terminie.
W związku z powyższym, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz.1270 ze zm.), należało orzec jak w sentencji postanowienia.