Uzasadnienie
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), zwanej dalej "p.p.s.a.", skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika z akt sprawy zaskarżone postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego zostało doręczone Wspólnocie Mieszkaniowej "[...]" w W. w dniu 22 lutego 2013 r. wraz pouczeniem, że postanowienie jest ostateczne i strona może ją zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, w terminie 30 dni od daty jego doręczenia.
Następnie skarżąca Wspólnota w dniu 22 lipca 2013 r. (data nadania w Urzędzie Pocztowym) za pośrednictwem organu złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
W związku z powyższym, na podstawie art. 53 § 1 p.p.s.a. należy stwierdzić, że przedmiotowa skarga została wniesiona przez Wspólnotę Mieszkaniową "[...]" w W. z uchybieniem trzydziestodniowego terminu określonego w ustawie. Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Jak wynika z akt sprawy termin do jej wniesienia upłynął Wspólnocie Mieszkaniowej "[...]" w W. w dniu 25 marca 2013 r., a przedmiotowa skarga została nadana w Urzędzie Pocztowym do organu w dniu 22 lipca 2013 r., a więc blisko 4 miesiące po upływie ustawowego terminu do jej wniesienia.
Ponadto prawomocnym postanowieniem z dnia 23 października 2013 r. Sąd odmówił skarżącej Wspólnocie przywrócenia terminu do złożenia skargi na postanowienie [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] lutego 2013 r., nr [...].
Z tego względu skarga Wspólnoty Mieszkaniowej "[...]" w W. podlega odrzuceniu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., orzeczono jak w postanowieniu. Zwrot wpisu sądowego orzeczono na podstawie art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.