Uzasadnienie
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tekst jedn. Dz. U. z 2012 r. poz. 270, zwanej dalej p.p.s.a.) wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie. Natomiast stosownie do art. 177 § 1 p.p.s.a. skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Odpis wydanego w niniejszej sprawie wyroku z dnia 5 marca 2013 r. doręczony został skarżącemu w dniu 22 maja 2013 r., termin do wniesienia skargi kasacyjnej upłynął więc z dniem 21 czerwca 2013 r. Skarżący złożył skargę kasacyjną w dniu 27 sierpnia 2013 r. (data nadania w urzędzie pocztowym), a więc po terminie określonym w art. 177 ustawy.
Jednocześnie zauważyć trzeba, że postanowieniem z dnia 30 września 2013 r. Sąd, po rozpoznaniu wniosku skarżącego, odmówił E. S. przywrócenia terminu do wniesienia skargi kasacyjnej. Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 22 stycznia 2014 r. oddalił zażalenie skarżącego wniesione na to postanowienie.
Biorąc pod uwagę powyższe skarga kasacyjna jako wniesiona po terminie podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 p.p.s.a.