Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 19 maja 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił A. K. sporządzenia uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 1 kwietnia 2009 r.
Odpis w/w postanowienia został doręczony skarżącemu w dniu 25 maja 2009 r.
Pismem z dnia 31 sierpnia 2009 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) skarżący złożył zażalenie na powyższe postanowienie.
Postanowieniem z dnia 16 września 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącemu przywrócenia terminu do wniesienia zażalenia na powyższe postanowienie.
Postanowieniem z dnia 25 listopada 2009 r. Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie skarżącego na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z dnia 16 września 2009 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - dalej p.p.s.a. - wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Stosownie do art. 197 § 2 p.p.s.a., do postępowania toczącego się na skutek zażalenia stosuje się odpowiednio przepisy o skardze kasacyjnej.
Zgodnie z art. 194 § 2 p.p.s.a., zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.
W niniejszej sprawie ostatni dzień terminu do wniesienia zażalenia, liczony od dnia 25 maja 2009 r., przypadł na 1 czerwca 2009 r. A zatem, skarżący złożył zażalenie po upływie terminu.
Uwzględniając powyższe, na podstawie art. 178 w zw. z art. 194 § 2 p.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji postanowienia.