Uzasadnienie
Zgodnie z treścią art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Powodowane to jest tym, że strony ponoszą koszty postępowania związane ze swym udziałem w sprawie, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej (art. 199 p.p.a.a.). Pismem, o którym mowa w cytowanym wyżej artykule jest m. in. skarga (art. 230 § 2 p.p.s.a.).
Pismem z dnia [...] grudnia 2007 r. przesłano do A. P. odpis zarządzenia Przewodniczącego Wydziału VII o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 100 zł., w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi.
Skarżący otrzymał w/w pisma w dniu 22 grudnia 2007 r., zatem siedmiodniowy termin na uzupełnienie powyższych braków upłynął z dniem 31 grudnia 2007 r.
Po sprawdzeniu w Rejestrze Opłat Sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ustalono, że do dnia 26 marca 2008 r. nie uiszczono należnego wpisu sądowego.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) sąd odrzuca skargę, gdy pomimo wezwania nie został od niej uiszczony należny wpis.
Z uwagi na powyższe na podstawie art. 220 § 3 w/w ustawy Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł jak w sentencji postanowienia.
Na marginesie wskazać należy, iż złożenie przez skarżącego wniosku o przyznanie prawa pomocy w zakresie częściowym poprzez zwolnienie z obowiązku ponoszenia kosztów sądowych, pozostaje bez wpływu na treść niniejszego rozstrzygnięcia, bowiem przedmiotowy wniosek został złożony po upływie terminu zakreślonego przez Sąd na uiszczenie wpisu sądowego od skargi.