Uzasadnienie
W dniu 9 listopada 2010 r. (data stempla biura podawczego) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynęła skarga M.B. i P.B. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...].
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do treści art. 54 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.) skargę do sądu administracyjnego wnosi się za pośrednictwem organu, którego działanie lub bezczynność są przedmiotem skargi. Zgodnie z art. 53 § 1 ww. ustawy skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Jak wynika z nadesłanych przez organ w dniu 9 listopada 2010 r. (data stempla biura podawczego) akt sprawy zaskarżona decyzja została skutecznie doręczona pełnomocnikowi skarżących w dniu 13 sierpnia 2010 r. (data na zwrotnym potwierdzeniu odbioru zaskarżonej decyzji). W związku z powyższym termin do wniesienia skargi upływał z dniem 13 września 2010 r.
Z akt sprawy wynika natomiast, że skarga M.B. i P.B. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] została nadesłana do Sądu w dniu 14 września 2010 r. (data stempla Urzędu Pocztowego na kopercie). Stwierdzić zatem należy, że skarga została złożona po upływie trzydziestu dni od daty doręczenia decyzji skarżącym.
Z tego też względu, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz.1270 ze zm.), orzekł jak w sentencji postanowienia.