Uzasadnienie
W dniu 16 września 2014 r. (data wpływu) D. Z. wniosła skargę na decyzję [...] Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego nr [...] z dnia [...] sierpnia 2014 r.
Zarządzeniami przewodniczącego wydziału z dnia 20 października 2014 r. skarżącą wezwano do nadesłania dwóch odpisów skargi oraz do uiszczenia wpisu w kwocie 500 zł. Skarżąca odebrała wezwania w dniu 28 października 2014 r., zatem termin do ich wykonania upływał z dniem 4 listopada 2014 r.
Skarżąca w terminie nadesłała do Sądu wniosek o zwolnienie jej z obowiązku uiszczenia wpisu, jednak nie nadesłała odpisów skargi. Postanowieniem z dnia 25 lutego 2015 r. odmówiono skarżącej przyznania prawa pomocy w zakresie częściowym, dotyczącym zwolnienia od kosztów sądowych, wobec czego skarżąca w dniu 4 marca 2015 r. uiściła wpis.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Zgodnie z art. 47 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, dalej: p.p.s.a.), do pisma strony należy dołączyć jego odpisy i odpisy załączników dla doręczenia ich stronom, a ponadto, jeżeli w sądzie nie złożono załączników w oryginale, po jednym odpisie każdego załącznika do akt sądowych.
Skarżąca została wezwana do nadesłania dwóch odpisów skargi, jednak nie wykonała tego wezwania w terminie. Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Mając powyższe na uwadze, Sąd wobec nieuzupełnienia braków formalnych odrzucił skargę na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a. O zwrocie wpisu postanowiono w oparciu o art. 232 § 1 pkt 1 p.p.s.a.