Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 19 października 2011 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę T. Z. Od powyższego postanowienia T. Z. wniósł skargę kasacyjną.
Wraz ze skargą kasacyjną skarżący złożył wniosek o przyznanie prawa pomocy przez zwolnienie od kosztów sądowych.
Postanowieniem z dnia 12 stycznia 2012 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącemu prawa pomocy w zakresie częściowym obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych.
Postanowieniem z dnia 6 marca 2012 r. sygn. akt I OZ 118/12 Naczelny Sąd Administracyjny oddalił zażalenie skarżącego na powyższe postanowienie z dnia 12 stycznia 2012 r.
Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 27 marca 2012 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej.
Ze zwrotnego potwierdzenia odbioru znajdującego się w aktach sprawy wynika, że powyższe wezwanie doręczono skarżącemu w dniu 2 kwietnia 2012 r. A zatem, ostatni dzień terminu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej przypadł na dzień 10 kwietnia 2012 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych ustalono, że do dnia 2 maja 2012 r. nie zidentyfikowano wpłaty do niniejszej sprawy.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Stosownie do art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 - p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
W niniejszej sprawie skarżący nie uiścił wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.
Z tych przyczyn, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł, jak w sentencji postanowienia.