Uzasadnienie
L. B. wniósł w dniu 11 września 2015 r. (data pieczęci Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W.) skargę na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] lipca 2015 r., znak: [...] wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia skargi.
Postanowieniem z dnia 28 października 2015 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił skarżącemu przywrócenia terminu. Naczelny Sąd Administracyjny postanowieniem z dnia 22 grudnia 2015 r. oddalił zażalenie skarżącego. W tej sytuacji prawomocnie odmówiono przywrócenia terminu do wniesienia skargi.
Stosownie do art. 53 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, dalej: p.p.s.a.) skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia rozstrzygnięcia w sprawie. W niniejszej sprawie skarżący otrzymał decyzję organu drugiej instancji 4 sierpnia 2015 r., wobec czego termin do wniesienia skargi upływał z dniem 3 września 2015 r. Skarga zaś została wniesiona w dniu 11 września 2015 r. i prawomocnie odmówiono przywrócenia terminu do jej wniesienia.
Zgodnie z art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia. Art. 58 § 3 p.p.s.a. stanowi, iż sąd odrzuca skargę postanowieniem. Odrzucenie skargi może nastąpić na posiedzeniu niejawnym.
Z tych też przyczyn Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 i § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.