Uzasadnienie
Pismem z dnia 2 października 2012 r. W. S. wniósł skargę na postanowienie Wojewody [...] z dnia [...] sierpnia 2012 r., nr [...] w przedmiocie zawieszenia postępowania administracyjnego.
Na podstawie zarządzenia Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 5 listopada 2012 r. skarżący został wezwany do uiszczenia wpisu sądowego w terminie siedmiu dni pod rygorem odrzucenia skargi.
Odpis zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu doręczono skarżącemu w dniu – 26 listopada 2012 r. (k-15). Zatem termin do uiszczenia wpisu sądowego upłynął w dniu 3 grudnia 2012 r. Skarżący nie uiścił wpisu.
Z dokumentacji księgowej Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie dotyczącej opłat sądowych wynika bowiem, że do dnia 31 grudnia 2012 r. nie został uiszczony należny od skarżącego wpis.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, zważył co następuje
Zgodnie z art. 230 § 1 i § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (tj. Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.), dalej p.p.s.a., od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Pismem takim jest między innymi skarga. Jeśli należny wpis nie został uiszczony, wzywa się wnoszącego skargę do jego uiszczenia.
W myśl natomiast art. 220 § 3 p.p.s.a. skarga, od której pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis podlega odrzuceniu przez sąd.
Należy zauważyć, że w rozpoznawanej sprawie, w piśmie skierowanym do skarżącego w sposób prawidłowy zostało zawarte wezwanie do uiszczenia należnego wpisu. Jak już wspomniano wezwanie do dokonania tej czynności, zawierające pouczenie o skutkach jej niewykonania, doręczono skarżącemu w dniu 26 listopada 2012 r. Termin siedmiodniowy do uiszczenia wpisu upłynął w dniu 3 grudnia 2012 r. Skarżący nie dopełnił wskazanej w wezwaniu czynności, tj. nie uiścił należnego wpisu.
Uwzględniając powyższy stan faktyczny i prawny Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie, w oparciu o art. 220 § 3 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji.