Uzasadnienie
J. H. wniósł w dniu 22 października 2014 r. (data stempla urzędu pocztowego) skargę na postanowienie Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia [...] września 2014 r., znak: [...].
Zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 19 listopada 2014 r. wezwano skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w kwocie 200 zł Wezwanie skarżący odebrał dnia 9 grudnia 2014 r.
Skarżący w dniu 16 grudnia 2014 r. nadesłał wniosek o zwolnienie go od wpisu. Postanowieniem z dnia 13 lutego 2015 r. referendarz sądowy odmówił przyznania skarżącemu prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych. Po rozpoznaniu sprzeciwu skarżącego od tego postanowienia oraz wniosku skarżącego z dnia 30 kwietnia 2015 r. o ustanowienie adwokata Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie postanowieniem z dnia 16 września 2015 r. odmówił skarżącemu przyznania prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych i ustanowienie adwokata. Od tego postanowienia skarżący nie wniósł zażalenia.
W tej sytuacji zarządzeniem z dnia 15 października 2015 r. wezwano skarżącego do wykonania zarządzenia z dnia 19 listopada 2014 r. o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w terminie 7 dni pod rygorem odrzucenia skargi. Wezwanie zawierające pouczenie o sposobie wykonania i konsekwencjach niewykonania skarżący odebrał dnia 24 października 2015 r., zatem termin do jego wykonania upływał z dniem 2 listopada 2015 r.
Jak wynika z informacji uzyskanej z Oddziału Finansowo-Budżetowego, do dnia 20 listopada 2015 r. wpis nie został uiszczony.
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r., poz. 270 ze zm., dalej: p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Skarżący pomimo dokonania wezwania nie uiścił wpisu.
Mając powyższe na uwadze, Sąd orzekł jak w postanowieniu na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.