Uzasadnienie
Stosownie do art. 220 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2017 r. poz. 1369, dalej p.p.s.a.), sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a w oparciu o § 3 omawianego artykułu skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Zgodnie z zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału VII Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 14 marca 2018 r. strona skarżąca kasacyjnie reprezentowana przez pełnomocnika profesjonalnego została wezwana do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w kwocie 100 zł, w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi kasacyjnej. Wezwanie pełnomocnik odebrała w dniu 20 marca 2018 r., zatem termin do uiszczenia wpisu mijał w dniu 27 marca 2018 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze opłat sądowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie ustalono, że w zakreślonym terminie do niniejszej sprawy nie wpłynęła żadna kwota tytułem uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej.
Na marginesie nadmienić można, że strona skarżąca dołączyła wprawdzie do pisma z 26 marca 2018 r. potwierdzenie uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w sprawie VII SA/Wa 2771/16 jednakże przelewu dokonano na konto bankowe Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy, a nie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.
Biorąc pod uwagę powyższe, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a. orzekł jak w postanowieniu.