Uzasadnienie
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału z dnia 5 marca 2015 r. wezwano B. K. do usunięcia braków formalnych skargi na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] stycznia 2015 r. nr [...] w terminie 7 dni, pod rygorem odrzucenia skargi, przez złożenie 3 egzemplarzy odpisów skargi, poświadczonych za zgodność z oryginałem. Wezwanie skarżąca odebrała w dniu 23 marca 2015 r., a zatem termin do usunięcia braków formalnych skargi upływał w dniu 30 marca 2015 r. W wyznaczonym terminie skarżąca nie nadesłała odpisów skargi.
Mając powyższe na uwadze Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Zgodnie z art. 49 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270, ze zm.), dalej "p.p.s.a.", jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej.
Stosownie do treści art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a., sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Zwrócić należy uwagę, że dla oceny dochowania terminu do uzupełnienia braków formalnych skargi należy stosować takie same reguły jakie przyjmuje się dla oceny dochowania terminu do wniesienia skargi lub innych pism wszczynających postępowanie przed sądem.
Skarżąca pomimo wezwania nie uzupełniła braków formalnych skargi poprzez nadesłanie w terminie do dnia 30 marca 2015 r. trzech odpisów skargi.
Mając powyższe na uwadze Sąd orzekł jak w sentencji na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 p.p.s.a.