Uzasadnienie
Wnioskiem z dnia [...] kwietnia 2015 r. skarżący – S. P. S. zwrócił się o przyznanie prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie radcy prawnego.
Postanowieniem z [...] czerwca 2015 r., referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie przyznał skarżącemu – S. P. S. prawo pomocy w zakresie częściowym poprzez ustanowienie radcy prawnego, natomiast w pozostałym zakresie wniosek oddalił.
Odpis powyższego postanowienia wraz z pouczeniem o przysługującym środku zaskarżenia oraz o terminie i sposobie jego wniesienia, został doręczony skarżącemu w 22 czerwca 2015r.
Skarżący w dniu 30 czerwca 2015 r. (data nadania w urzędzie pocztowym) złożył sprzeciw na powyższe postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie art. 259 § 2 p.p.s.a. - ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 267 ze zm.) sprzeciw wniesiony po terminie oraz sprzeciw, którego braki formalne nie zostały uzupełnione, a także sprzeciw wniesiony przez adwokata, radcę prawnego, doradcę podatkowego lub rzecznika patentowego, niezawierający uzasadnienia, sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym.
W niniejszej sprawie termin do wniesienia sprzeciwu upływał z dniem 29 czerwca 2015 r., skarżący zaś nadał sprzeciw w dniu 30 czerwca 2015 r., zatem z przekroczeniem ustawowego terminu.
W świetle wskazanych okoliczności, sprzeciw podlega odrzuceniu na postawie art. 259 § 2 p.p.s.a. – ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 267 ze zm.).