Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 8 września 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił J.D. przywrócenia terminu do wniesienia skargi kasacyjnej od Wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 27 kwietnia 2010 r.
Z akt sprawy wynika, że strona skarżąca nie uprawdopodobniła braku możliwości sporządzenia skargi kasacyjnej w terminie wobec czego odmówiono przywrócenia terminu do jej wniesienia.
Wskazać należy, iż zgodnie z treścią art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) Sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Z akt sprawy wynika, że skarżąca otrzymała odpis wyroku wraz z uzasadnieniem w dniu 18 maja 2010 r., czyli termin do wniesienia skargi kasacyjnej upływał w dniu 17 czerwca 2010 r.
Skarga kasacyjna do Sądu została nadana w Urzędzie Pocztowym w dniu 1 lipca 2010 r. czyli z uchybienie terminu do jej wniesienia.
Z tego też względu jako niedopuszczalna, skarga kasacyjna podlega odrzuceniu na podstawie art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r., Nr 153, poz. 1270 ze zm.).