Uzasadnienie
Zgodnie z treścią art. 230 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. z 2012 r. poz. 270 ze zm.), zw. dalej p.p.s.a., od pism wszczynających postępowanie przed sądem administracyjnym w danej instancji pobiera się wpis stosunkowy lub stały. Powodowane to jest tym, że strony ponoszą koszty postępowania związane ze swym udziałem w sprawie, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej (art. 199 p.p.s.a.). Pismem, o którym mowa w cytowanym wyżej artykule jest m. in. skarga (art. 230 § 2 p.p.s.a.).
Stosownie zaś do dyspozycji art. 220 § 1 p.p.s.a. sąd nie podejmie żadnej czynności na skutek pisma, od którego nie zostanie uiszczona należna opłata, a w oparciu o § 3 omawianego artykułu skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Zarządzeniem Przewodniczącego Wydziału wydanym w dniu 7 kwietnia 2014 r. wezwano skarżących do uiszczenia wpisu sądowego od skargi: W. M. w kwocie 200 zł (k. 32), K. B. i J. B. solidarnie w kwocie 200 zł (k.
- 34) w terminie 7 dni od daty doręczenia zarządzenia, pod rygorem odrzucenia skargi.
Odpis zarządzenia doręczono skarżącej W. M. w dniu 14 kwietnia 2014 r. (dowód zwrotne potwierdzenie odbioru: k. 58). Termin do uiszczenia wymaganej opłaty sądowej upływał zatem dla skarżącej W. M. z dniem 22 kwietnia 2014 r. – termin uległ przedłużeniu, bowiem w dniu 21 kwietnia 2014r. przypadał dzień ustawowo wolny od pracy.
Z kolei, jak wynika z akt sprawy, zarówno K. B. jak i J. B. nie odebrali odpisu zarządzenia o wezwaniu do uiszczenia wpisu sądowego, kierowanego na adres zamieszkania skarżących podany w skardze (k. 59, 60). Na podstawie art. 73 § 4 p.p.s.a. doręczenie uważa się za dokonane z dniem 28 kwietnia 2014r. Zgodnie z powyższym, termin do uiszczenia wymaganej opłaty sądowej upływał skarżącym w dniu 5 maja 2014r.
W niniejszej sprawie, w zakreślonym terminie zarówno skarżąca W. M., jak i skarżący K. B. i J. B., pomimo skutecznego doręczenia wezwania, nie uiścili wymaganej opłaty sądowej, co potwierdziła informacja uzyskana z oddziału finansowo-budżetowego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (dowód: k-86).
Wobec powyższego, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., skarga jako nieopłacona, podlega odrzuceniu w części dotyczącej skarżących W. M., K. B. i J. B..