Uzasadnienie
S. S. wniósł w dniu 31 marca 2015 r. (data stempla urzędu pocztowego) skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na decyzję Wojewody [...] nr [...] z dnia [...] lutego 2015 r.
Do skargi dołączony był wniosek o przyznanie prawa pomocy. Postanowieniem z dnia 3 lipca 2015 r. referendarz sądowy odmówił przyznania skarżącemu prawa pomocy poprzez zwolnienie od kosztów sądowych.
Skarżący nie wniósł sprzeciwu od tego rozstrzygnięcia, wobec czego zarządzeniem Przewodniczącej Wydziału VII z dnia 6 sierpnia 2015 r. wezwano go do uiszczenia wpisu sądowego w kwocie 500 zł. Wezwanie z pouczeniem o sposobie jego wykonania oraz konsekwencjach niewykonania skarżący odebrał dnia 24 sierpnia 2015 r., zatem termin do uiszczenia wpisu upływał z dniem 31 sierpnia 2015 r.
Jak wynika z informacji uzyskanej z Oddziału Finansowo-Budżetowego, do dnia 24 września 2015 r. skarżący nie uiścił wpisu.
Stosownie do dyspozycji art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r. poz. 270, dalej: p.p.s.a.) skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez sąd.
Wobec nieuiszczenia przez stronę skarżącą wpisu sądowego pomimo dokonania wezwania, skargę należało odrzucić.
Mając powyższe na uwadze Sąd orzekł jak w sentencji na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a.