Uzasadnienie
Postanowieniem z dnia 6 listopada 2009 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił zażalenie P. J. na postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 7 października 2009 r.
W dniu 4 grudnia 2009 r. P. J. złożył zażalenie na powyższe postanowienie. Skarżący wskazał, że odpis postanowienia wraz z uzasadnieniem został wysłany na adres skarżącego, zamiast na adres ustanowionego pełnomocnika J. J., zgodnie z treścią notarialnego pełnomocnictwa.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 195 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2002 r. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - dalej p.p.s.a. - jeżeli zażalenie zarzuca nieważność postępowania lub jest oczywiście uzasadnione, wojewódzki sąd administracyjny, który wydał zaskarżone postanowienie, może na posiedzeniu niejawnym, nie przesyłając akt Naczelnemu Sądowi Administracyjnemu, uchylić zaskarżone postanowienie i w miarę potrzeby sprawę rozpoznać na nowo.
W niniejszej sprawie odpis zaskarżonego postanowienia wraz z uzasadnieniem wysłano nieprawidłowo na adres skarżącego, zamiast na adres pełnomocnika skarżącego – J. J. A zatem, pomimo iż skarżący wniósł zażalenie po ustawowym terminie, który upłynął z dniem 30 listopada 2009 r., zażalenie należało uwzględnić.
Uwzględniając powyższe, na podstawie art. 195 § 2 p.p.s.a. orzeczono, jak w sentencji postanowienia.