Uzasadnienie
Pismem z dnia 3 kwietnia 2013 r. (data nadania w placówce pocztowej) A.K. (dalej: "skarżący") wniósł skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na ww. decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych z [...] lutego 2013 r. w przedmiocie odmowy stwierdzenia nieważności rozkazu personalnego w sprawie zwolnienia ze służby w Policji, która została mu doręczona w dniu 1 marca 2013 r.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Zgodnie z art. 53 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2012 r. poz. 270; dalej: "p.p.s.a."), skargę wnosi się w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia skarżącemu rozstrzygnięcia w sprawie.
Przepis art. 58 § 1 pkt 2 p.p.s.a. stanowi, że sąd jest zobligowany odrzucić skargę wniesioną po upływie terminu do jej wniesienia.
Zaskarżona decyzja zostało prawidłowo doręczona skarżącemu w dniu 1 marca 2013 r. Zawierała ono prawidłowe pouczenie o trybie i terminie wniesienia skargi do sądu administracyjnego, który upłynął z dniem 2 kwietnia 2013 r. (31 marca i 1 kwietnia 2013 r. były dniami ustawowo wolnymi od pracy – Wielkanoc).
W myśl art. 83 § 3 p.p.s.a., oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym lub polskim urzędzie konsularnym jest równoznaczne z wniesieniem go do sądu.
Z akt sprawy wynika natomiast, że pismo stanowiące skargę złożone zostało w urzędzie pocztowym 3 kwietnia 2013 r. (zgodnie z datą stempla pocztowego na kopercie – k. [...] akt sądowych). W tej sytuacji należy przyjąć, że skarga została złożona z uchybieniem 30-dniowego terminu, o którym mowa w art. 53 § 1 p.p.s.a.
Z tych względów, na podstawie art. 58 § 1 pkt 2 w związku z art. 53 § 1 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.