Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2016 r. poz. 718 ze zm.; dalej: "uppsa") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Pismem z 21 kwietnia 2017 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej także jako "Sąd"), wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z 19 kwietnia 2017 r., wezwał doradcę podatkowego G. S. jako pełnomocnika W.Ż. (dalej: "skarżący") do uiszczenia wpisu sądowego od skargi kasacyjnej w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem jej odrzucenia.
Pełnomocnikowi skarżącego prawidłowo doręczono powyższe wezwanie 26 kwietnia 2017 r. Wyznaczony przez Sąd termin upłynął zatem 4 maja 2017 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Sądu stwierdzono, że skarżący nie uiścił należnego wpisu od skargi kasacyjnej.
Mając na uwadze powyższe, działając na podstawie art. 220 § 3 uppsa, Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia, czyli odrzucił skargę kasacyjną.