Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (dalej: "Sąd") wyrokiem z dnia 9 stycznia 2013 r. oddalił skargę E. W. (dalej: "skarżąca") na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w [...] z dnia [...] lipca 2012 r. w przedmiocie zasiłku okresowego.
W dniu [...] stycznia 2013 r. wpłynęło do Sądu pismo skarżącej (nadane w urzędzie pocztowym [...] stycznia 2013 r.) w którym wniosła o wydanie odpisu wyroku z dnia 9 stycznia 2013 r. wraz z uzasadnieniem. Sąd potraktował wskazane pismo skarżącej jako wniosek o sporządzenie uzasadnienia przedmiotowego wyroku Sądu.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 141 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2012 r. poz. 270; dalej: "p.p.s.a.") w sprawach w których skargę oddalono, uzasadnienie wyroku sporządza się na wniosek strony zgłoszony w terminie siedmiu dni od dnia ogłoszenia wyroku albo doręczenia odpisu sentencji wyroku.
W niniejszej sprawie wyrok został ogłoszony w dniu 9 stycznia 2013 r., zatem termin do złożenia wniosku o sporządzenie jego uzasadnienia upłynął z dniem 16 stycznia 2013 r. Skarżąca złożyła wniosek o sporządzenie uzasadnienia wyroku w dniu [...] stycznia 2013 r. (data nadania w urzędzie pocztowym).
Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż wniosek o uzasadnienie wyroku wpłynął po terminie.
Z tego też względu, działając na podstawie art. 141 § 2 i § 3 p.p.s.a. Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.