Uzasadnienie
Zgodnie z art. 177 § 1 ustawy z 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012 r., poz. 270 ze zm.; dalej: "u.p.p.s.a.") skargę kasacyjną wnosi się do sądu, który wydał zaskarżony wyrok lub postanowienie, w terminie trzydziestu dni od dnia doręczenia stronie odpisu orzeczenia z uzasadnieniem.
Stosownie do treści art. 178 u.p.p.s.a., sąd odrzuci na posiedzeniu niejawnym skargę kasacyjną wniesioną po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalną, jak również skargę kasacyjną, której braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Pismem z 5 sierpnia 2013 r. (data nadania) Stowarzyszenie "[...]" z siedzibą w [...] (dalej: "skarżący"), reprezentowane przez profesjonalnego pełnomocnika, wniosło skargę kasacyjną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 9 maja 2013 r., którego odpis wraz z uzasadnieniem został mu prawidłowo doręczony 3 lipca 2013 r. Skarga kasacyjna została zatem wniesiona z uchybieniem terminu, o którym mowa w art. 177 § 1 u.p.p.s.a., gdyż termin ten upłynął z dniem 2 sierpnia 2013 r.
Dlatego też, mając na względzie art. 178 w związku z art. 177 § 1 u.p.p.s.a., Sąd orzekł, jak w sentencji postanowienia.