Uzasadnienie
Zgodnie z art. 220 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2016 r. poz. 718; dalej: "p.p.s.a.") skarga, skarga kasacyjna, zażalenie oraz skarga o wznowienie postępowania, od których pomimo wezwania nie został uiszczony należny wpis, podlegają odrzuceniu przez Sąd.
Postanowieniem z dnia 17 maja 2016 r. starszy referendarz sądowy Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie odmówił A. L. (dalej: "skarżący") przyznania prawa pomocy w zakresie obejmującym zwolnienie od kosztów sądowych. Następnie, wykonując zarządzenie Przewodniczącego Wydziału z dnia 24 czerwca 2016 r., Sąd wezwał skarżącego do uiszczenia wpisu sądowego od skargi w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania, pod rygorem odrzucenia skargi.
Skarżącemu prawidłowo doręczono powyższe wezwanie w dniu 11 lipca 2016 r., a więc wyznaczony przez Sąd termin upłynął z dniem 18 lipca 2016 r.
Po sprawdzeniu w rejestrze dochodów budżetowych Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie stwierdzono, że strona skarżąca nie uiściła należnego wpisu od skargi.
Z tych względów, na podstawie art. 220 § 3 p.p.s.a., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie orzekł, jak w sentencji postanowienia.