Uzasadnienie
W dniu 19 lipca 2010 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach postanowieniem odrzucił zażalenie na postanowienie z dnia 30 listopada 2009 r. o odrzuceniu zażalenia na zarządzenie o wezwaniu do uiszczenia wpisu od skargi o wznowienie postępowania ze względu na nieuiszczenie należnego wpisu. Odpis postanowienia wraz z uzasadnieniem i pouczeniem (w szczególności o terminie do wniesienia zażalenia) doręczono skarżącemu w dniu 27 lipca 2010 r. Następnie 10 sierpnia 2010 r. skarżący nadał na adres Sądu zażalenie na powyższe postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny zważył, co następuje
Według art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r.- Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm.) - dalej p.p.s.a. zażalenie na postanowienie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. W powyższym stanie faktycznym skarżącemu doręczono odpis postanowienia wraz z uzasadnieniem w dniu 27 lipca 2010 r. Z tego wynika, że termin siedmiodniowy do wniesienia zażalenia upłynął 3 sierpnia 2010 r. Natomiast zażalenie nadano na adres Sądu w dniu 10 sierpnia 2010 r. Takie zażalenie zostało więc wniesione po upływie terminu.
Ponadto zgodnie z brzmieniem art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. Wojewódzki Sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne.
Biorąc powyższe pod uwagę, na podstawie przywołanego powyżej przepisu Sąd orzekł jak w sentencji.