Uzasadnienie
Wnioskiem z dnia 2 czerwca 2014r. skarżąca wystąpiła do Sądu o przyznanie jej prawa pomocy, jednakże wniosek ten nie został złożony na urzędowym formularzu, wobec czego skarżąca została wezwana przez referendarza sądowego do uzupełnienia tego braku formalnego, w terminie 7 dni, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania.
Przedmiotowe wezwanie wysłane zostało na podany w treści skargi adres skarżącej, jednakże nie zostało podjęte w terminie – wobec tego na podstawie art. 73 § 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., zwanej dalej: P.p.s.a.) należy uznać je za doręczone w trybie zastępczym z dniem 20 czerwca 2014r. Termin do wykonania zarządzenia upłynął bezskutecznie w dniu 27 czerwca 2014r. Skarżąca nie uzupełniła braku wniosku w zakreślonym terminie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie zważył, co następuje
Stosownie do art. 252 § 2 p.p.s.a. wniosek o przyznanie prawa pomocy powinien zostać złożony na urzędowym formularzu, według ustalonego wzoru. Wnioskodawca, który nie złożył wniosku o przyznanie prawa pomocy na urzędowym formularzu, jest wzywany do uzupełnienia tego braku, poprzez złożenie go w siedmiodniowym terminie na stosownym druku. Konsekwencją niezastosowania się do wezwania w zakreślonym terminie jest pozostawienie takiego wniosku bez rozpoznania (art. 257 P.p.s.a.).
Mając na uwadze fakt niewykonania przez skarżącą wezwania do uzupełnienia braków formalnych wniosku o przyznanie prawa pomocy, poprzez złożenie go na urzędowym formularzu, przedmiotowy wniosek pozostawiono bez rozpoznania, na podstawie art. 257 P.p.s.a.
Mając na uwadze powyższe, orzeczono jak w sentencji.