Uzasadnienie
W dniu 8 października 2012 r. wpłynęła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie skarga A. G., J. P., M. P. i A. P. na bezczynność Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w przedmiocie rozpoznania wniosku o stwierdzenie nieważności orzeczenia.
Wezwaniem uznanym za skutecznie doręczone z dniem 19 listopada 2012 r. (K-8) Sąd zobowiązał pełnomocnika skarżącego J. P. do uzupełnienia braków formalnych skargi w terminie 7 dni od dnia doręczenia wezwania pod rygorem odrzucenia skargi – poprzez złożenie pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu skarżącego J. P. przed sądami administracyjnymi.
Termin do uzupełnienia braków skargi upłynął z dniem 26 listopada 2012 r.
Pomimo upływu zakreślonego przez Sąd terminu pełnomocnik skarżącego – J. P. do dnia wydania postanowienia nie uzupełnił braków formalnych skargi – nie nadesłał pełnomocnictwa do reprezentowania skarżącego J. P. przed sądami administracyjnymi.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje.
Na podstawie art. 58 § 1 pkt 3 Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 270) Sąd odrzuca skargę, gdy nie uzupełniono w wyznaczonym terminie braków formalnych skargi.
Skoro pełnomocnik skarżącego J. P. prawidłowo wezwany do uzupełnienia braków formalnych skargi, pod rygorem jej odrzucenia, nie nadesłał pełnomocnictwa procesowego do działania w imieniu skarżącego J. P. przed sądami administracyjnymi, to skargę J. P. należało odrzucić.
Mając powyższe na uwadze, Sąd w oparciu o wyżej powołany art. 58 § 1 pkt 3 ustawy – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi postanowił jak w sentencji