Prosto w prawo Skróty klawiszowe⌘KCtrl KPrzejdź do przepisu, ustawy albo sygnatury/Pole pytania albo wyszukiwania na stronie← →Poprzedni i następny artykuł albo strona listyCKopiuj przypis; z zaznaczonym tekstem cytat z przypisemLKopiuj linkFUkryj albo pokaż spis treści ustawyEscZamknij panel, menu albo okno?Lista skrótów Dla profesjonalistyPro
Spis treści, przepisy i wyszukiwarka

Powołane przepisy 4

Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczeciniez 31 października 2019 r., sygn. akt II SA/Sz 1201/18

Metryka

Sąd
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie
Skład
Przewodniczący Sędzia WSA - Renata Bukowiecka - Kleczaj
Rozpoznanie
w dniu 31października 2019 r. na posiedzeniu niejawnym zażalenia G. T. z dnia 16 października 2019 r.
Sprawa
w sprawie ze skargi G. T. i A. T. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności zażalenia p o s t a n a w i a: odrzucić zażalenie.

Uzasadnienie

Postanowieniem z dnia 10 września 2019 r. Sąd zawiesił postępowanie sądowe w sprawie ze skargi G. T. i A. T. na postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego w S. z dnia [...] r., nr [...], w przedmiocie stwierdzenia niedopuszczalności zażalenia, z uwagi na informację o śmierci skarżącej A. T. i brak wskazania lub zgłoszenia się następców prawnych zmarłej.

Powyższe rozstrzygnięcie wraz z pouczeniem o możliwości jego zaskarżenia w terminie 7 dni od daty doręczenia, skarżący odebrał w dniu 19 września 2019 r.

W dniu 16 października 2019 r. G. T. wniósł pismo dotyczące m.in. sprawy o sygn. akt II SA/Sz 1201/18. W treści pisma wskazał, że zaskarża on postanowienia wydane w zakresie zawieszenia postępowania bowiem "stroną aktywną jest on osobiście". W jego ocenie, postępowanie powinno toczyć się dalej ponieważ "dotyczy również wyłącznie jego wartość, gdzie udział zmarłej mamy jest zbędny i niezależny". Zażądał ponadto "rozdzielenia stron skarżących".

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie zważył, co następuje

Zgodnie z art. 194 § 3 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2018 r. poz. 1302 ze zm.) – dalej: "p.p.s.a."zażalenie powinno czynić zadość wymaganiom przepisanym dla pisma w postępowaniu sądowym (art. 46 p.p.s.a.), oraz zawierać wskazanie zaskarżonego postanowienia i wniosek o jego zmianę lub uchylenie, jak również zwięzłe uzasadnienie zażalenia.

W myśl art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia.

W przedmiotowej sprawie, postanowienie o zawieszeniu postępowania z dnia 10 września 2019 r. zostało doręczone skarżącemu w dniu 19 września 2019 r. Tym samym termin do wniesienia zażalenia upłynął z dniem 26 września 2019 r. (czwartek). W zakreślonym terminie skarżący nie złożył zażalenia na opisane wyżej postanowienie, uczynił to dopiero w dniu 16 października 2019 r., a więc po terminie do wniesienia środka zaskarżenia.

Stosownie do treści art. 178 p.p.s.a. w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a., wojewódzki sąd administracyjny odrzuca zażalenie, wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne.

W tym stanie rzeczy, Sąd - na podstawie art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. – postanowił jak na wstępie.

Pod tą sygnaturą także: dokument z 29 lipca 2021 r., dokument z 14 maja 2021 r., dokument z 1 marca 2019 r.

Treść dosłownie; przetworzyliśmy: podział na sekcje, układ według wzoru orzeczenia (metryka, punkty sentencji, nagłówki ze zdań sądu), linki do przepisów, wyróżnienia i zakrycie numerów PESEL, dowodów, paszportów i rachunków, których anonimizacja u wydawcy nie objęła.