Uzasadnienie
Zgodnie z art. 194 § 2 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (j.t. Dz. U. z 2017 r. poz. 1369 ze zm.; zwana dalej "P.p.s.a.") zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. Wojewódzki sąd administracyjny odrzuci na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie (art. 178 w związku z art. 197 § 2 P.p.s.a.).
W niniejszej sprawie postanowienie z dnia 18 grudnia 2017 r. zostało doręczone pełnomocnikowi skarżących w dniu 22 stycznia 2018 r. Termin do wniesienia zażalenia na to postanowienie upływał w dniu 29 stycznia 2018 r. Zażalenie zostało jednak wniesione przez skarżących w dniu 30 stycznia 2018 r. (data stempla pocztowego na kopercie).
Z tych względów orzeczono na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 P.p.s.a. jak w sentencji.