Uzasadnienie
Zgodnie z art. 49 § 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. Nr 153, poz. 1270 ze zm., powoływanej dalej jako "p.p.s.a.") jeżeli pismo strony nie może otrzymać prawidłowego biegu wskutek niezachowania warunków formalnych, przewodniczący wzywa stronę o jego uzupełnienie lub poprawienie w terminie siedmiu dni pod rygorem pozostawienia pisma bez rozpoznania, chyba że ustawa stanowi inaczej. W myśl art. 49 § 2 p.p.s.a., jeżeli strona nie uzupełniła lub nie poprawiła pisma w terminie, przewodniczący zarządza pozostawienie pisma bez rozpoznania.
Postanowieniem z dnia 2 grudnia 2008 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił skargę M. K. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w W. z dnia [...] czerwca 2007 r. w przedmiocie uchylenia decyzji i orzeczenia w sprawie wymiaru podatku od nieruchomości na 2006 r.
Odpis postanowienia o odrzuceniu skargi doręczono Skarżącemu w dniu 24 grudnia 2008 r.
W dniu 28 stycznia 2009 r. (data stempla pocztowego) został wniesiony do Sądu wniosek o przywrócenie terminu do złożenia skargi kasacyjnej od powyższego postanowienia.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie pismem z dnia 11 marca 2009 wezwał Skarżącego do złożenia, w terminie 7 dni pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpoznania, skargi kasacyjnej oraz uprawdopodobnienia okoliczności wskazujących na brak winy w uchybieniu terminu i wskazanie daty, kiedy ustały te okoliczności.
Z akt sprawy wynika, że wezwanie Sądu z dnia 11 marca 2009 r. doręczono Skarżącemu w dniu 6 kwietnia 2009 r. (zwrotne potwierdzenie odbioru). Zakreślony w nim siedmiodniowy termin upływał, uwzględniając treść art. 83 § 2 p.p.s.a., więc w dniu 14 kwietnia 2009 r. (wtorek). Mimo prawidłowo doręczonego wezwania Skarżący nie uzupełnił braków formalnych wniosku o przywrócenie terminu do złożenia skargi kasacyjnej, ani w zakreślonym przez Sąd terminie, ani w terminie późniejszym.
Z tej przyczyny należało na podstawie art. 49 § 2 p.p.s.a. zarządzić jak na wstępie.