Uzasadnienie
Przewodniczący Wydziału zarządzeniem z dnia 3 lipca 2009 r. pozostawił bez rozpoznania wniosek M. K., powoływanego dalej jako "Skarżący", o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej. Doręczając odpis powyższego zarządzenia w dniu w dniu 27 lipca 2009 r., pouczono Skarżącego, iż przysługuje mu zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, w terminie 7 dni od dnia doręczenia odpisu zarządzenia.
Skarżący w dniu 14 sierpnia 2009 r. (data stempla pocztowego) zaskarżył powyższe zarządzenie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył, co następuje
Zgodnie z art. 194 § 1, art. 198 oraz art. 49 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz.U. Nr 153, poz. 1270 z późn. zm.), dalej: "p.p.s.a." zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego przysługuje na zarządzenie Przewodniczącego Wydziału, którego przedmiotem jest pozostawienie pisma bez rozpoznania. W myśl art. art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie siedmiu dni od doręczenia postanowienia. Stosownie do art. 178 w zw. z art. 197 § 2 p.p.s.a. wojewódzki sąd administracyjny odrzuca na posiedzeniu niejawnym zażalenie wniesione po upływie terminu lub z innych przyczyn niedopuszczalne, jak również zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Ze znajdującego się w aktach sprawy zwrotnego potwierdzenia odbioru wynika, że przesyłka zawierająca odpis zarządzenia pozostawiającego bez rozpoznania wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia skargi kasacyjnej został doręczony Skarżącemu w dniu 27 lipca 2009 r. Tym samym siedmiodniowy termin do wniesienia zażalenia upłynął w dniu 3 sierpnia 2009 r. Natomiast zażalenie od tego zarządzenia Skarżący nadał listem poleconym dopiero w dniu 14 sierpnia 2009 r., a zatem z uchybieniem siedmiodniowy terminu.
Mając powyższe na uwadze, Sąd na podstawie art. 178 w zw. art. 197 § 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji postanowienia.