Uzasadnienie
Postanowieniem z 21 października 2014 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie odmówił A. L. (dalej: "Skarżący") przyznania prawa pomocy w zakresie zwolnienia od kosztów sądowych oraz ustanowienia pełnomocnika.
Odpis postanowienia pełnomocnik Skarżącego – J. L. otrzymała 27 października 2014 r., co potwierdza zwrotne potwierdzenie odbioru (k. nr 132 akt sądowych).
W dniu 5 listopada 2014 r. pełnomocnik Skarżącego za pośrednictwem placówki pocztowej, wniósł do Sądu zażalenie z dnia 5 listopada 2014 r. na ww. postanowienie.
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie zważył co następuje
Zgodnie z art. 197 § 2 w związku z art. 178 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi (Dz. U. z 2012, poz. 270 ze zm.) - dalej "p.p.s.a.", wojewódzki sąd administracyjny odrzuca zażalenie wniesione po terminie lub z innych przyczyn niedopuszczalne a także zażalenie, którego braków strona nie uzupełniła w wyznaczonym terminie.
Stosownie do art. 194 § 2 p.p.s.a. zażalenie wnosi się w terminie 7 dni od dnia doręczenia postanowienia. W niniejszej sprawie zaskarżone postanowienie doręczone zostało pełnomocnikowi Skarżącego w dniu 27 października 2014 r. (k. akt sadowych nr 132). Termin do wniesienia zażalenia upłynął więc w dniu 3 listopada 2014 r. (poniedziałek). Zażalenie wniesione zostało przez oddanie pisma w polskim urzędzie pocztowym 5 listopada 2014 r. (k. akt sądowych nr 135), a więc po upływie zakreślonego terminu. Zażalenie, jako wniesione po terminie, podlega odrzuceniu.
Mając powyższe na uwadze Sąd, na podstawie art. 178 w związku z art. 197 § 2 p.p.s.a., orzekł jak w sentencji.